Nimesil: návod k použití, ceny, recenze, analogy, prášek

Nimesil - návod k použití, ceny, recenze a analogy - to vše bude popsáno v tomto článku. Nimesil NIMESIL® (prášek) je léčivo, které je analgetikum a antipyretikum s výrazným protizánětlivým účinkem. Nimes chválí mnoho pacientů, kteří zažili zubní, bolest hlavy, menstruační bolest i bolest po operaci, traumatu.

Nimesles instrukce ukazují široký rozsah jeho použití a klinické účinky. Zajímá vás otázka, co pomáhá Nimesles? Prášek účinně bojuje s horečkou, revmatismem, předepisuje se pro neuralgii, bursitidu a je schopen současně eliminovat bolestivé syndromy spojené s poraněním měkkých tkání a pohybového aparátu.

Vyvážené složení léčiva umožňuje jeho použití jak pro dlouhodobou terapii, tak pro průběh symptomatické léčby nebo pro jednorázové použití k zastavení silné bolesti. Cena Nimesilu závisí na výrobci a typu obalu.

Forma uvolnění a složení

Základem léku je nimesulid. Jako pomocné složky je přípravek doplněn makrogolem cetetostearyletherem, maltodextrinem, sacharózou, kyselinou citrónovou, citrusovou příchutí.

Nimesil v dávkové formě je granulát - rozpustná prášková struktura světle žlutého odstínu, ze které je připravena suspenze bezprostředně před požitím. Granulát je balen ve speciálních třívrstvých papírových laminovaných sáčcích po 2 gramech (dávka na jednu dávku).

Nimesil - indikace pro použití

Nimesil je lék užívaný při symptomatické léčbě bolesti kloubů a svalů. Hlavním úkolem, který Nimesil plní, je zastavení zánětlivého procesu, odstranění bolesti, snížení edému v době aplikace. Užívání přípravku Nimesil je indikováno při symptomatické léčbě bolesti způsobené osteochondrózou.

Lék Nimesil se také používá k úlevě od akutní dorzální, traumatické, dentinové bolesti. Lék Nimesil účinně působí v bolesti, pro úlevu od bolesti způsobené zánětlivým procesem. Lék se aktivně používá v pooperačním období.

Protizánětlivé, anti-edémové vlastnosti Nimesilu minimalizují nebo zcela potlačují zánětlivé procesy horních dýchacích cest. Vlastnost léku Nimesil rychlá anestézie se nejčastěji používá pro bolesti s paroxyzmální povahou, bez ohledu na jejich původ.

Jak zředit prášek Nimesil

Léčivo Nimesil je granule pro výrobu perorální suspenze ve formě světle žlutého prášku s příchutí pomeranče - 2 gramy Nimesilu v papírovém sáčku; 9, 30 nebo 15 sáčků v krabici.

Jak se lék na nemoc ustupoval? Po požití se dobře vstřebává ve střevě a dosahuje nejvyšší koncentrace v krvi po 2-3 hodinách. Reakce s plazmatickými proteiny je 97,5%. Poločas je 4-5 hodin. Rychle proniká do histohematogenních bariér.

Jak pít Nimesil, pokud vás nemoc překvapila? Práškový lék (granule) se umístí do sklenice a zředí se asi 100 ml. vody. Připravené řešení není předmětem skladování, musí být přijato co nejdříve. Tam je obyčejná otázka ve kterém vodě rozpustit prášek. Návod doporučuje rozpustit lék v teplé vařené vodě.

Dávkování a podávání

Nimesil se užívá perorálně, 1 sáček (100 mg 2 g nimesulidu) dvakrát denně. Protizánětlivé léčivo se doporučuje po jídle. Obsah vaku se nalije do sklenice a rozpustí se v přibližně 100 ml. vody. Připravený roztok není skladován.

  • Přípravek Nimesil® se používá pouze k léčbě pacientů starších 12 let;
  • Adolescenti (od 12 do 18 let): na základě farmakokinetického profilu a farmakodynamických vlastností nimesulidu není třeba dávku upravovat u dospívajících;
  • Pacienti s poruchou funkce ledvin: na základě farmakokinetických údajů není nutná úprava dávky u pacientů s mírnými a středně závažnými formami renálního selhání (clearance kreatininu 30-80 ml / min);
  • Starší pacienti: při léčbě starších pacientů určuje lékař potřebu upravit denní dávku na základě možnosti interakce s jinými léky;
  • Maximální doba léčby nimesulidem je 15 dnů;
  • Pro snížení rizika nežádoucích vedlejších účinků použijte minimální efektivní dávku minimálního krátkého kurzu. Teď už víš, jak si vzít Nimesil.

Kompatibilita a vedlejší účinky

Na straně hematopoetického systému: vzácně - anémie, eosinofilie, hemoragický syndrom; velmi vzácně - trombocytopenie, pacientova fobie, trombocytopenická purpura.

Alergické reakce: vzácně - svědění, vyrážka, zvýšené pocení; vzácně, hypersenzitivní reakce, erytém, dermatitida; velmi vzácně - anafylaktoidní reakce, kopřivka, angioedém, erythema multiforme, Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza (Lyellův syndrom).

Ze strany centrální nervové soustavy: zřídka - závratě; vzácně, strach, nervozita, noční můra; velmi vzácně - bolest hlavy, ospalost, encefalopatie (Reyeův syndrom).

Na části zrakového orgánu: zřídka - rozmazané vidění.

Protože kardiovaskulární systém: vzácně - arteriální hypertenze, tachykardie, krevní tlak lability, "přílivy".

Na části dýchacího ústrojí: zřídka - dušnost; velmi vzácně - exacerbace astmatu, bronchospasmus.

Na straně trávicího systému: často - průjem, nevolnost, zvracení; vzácně - zácpa, nadýmání, gastritida; velmi vzácně - bolest břicha, dyspepsie, stomatitida, dehtová stolice, gastrointestinální krvácení, vředy a / nebo perforace žaludku nebo dvanáctníku; velmi vzácně - hepatitida, fulminantní hepatitida, žloutenka, cholestáza, zvýšené jaterní enzymy.

Na části močového systému: vzácně - dysurie, hematurie, retence moči; velmi vzácně - selhání ledvin, oligurie, intersticiální nefritida.

Celkové poruchy: vzácně - malátnost, astenie; velmi vzácně - hypotermie.

Jiné: vzácně - hyperkalemie.

Anotace k Nimesilu doporučuje používat lék s opatrností, pokud jsou přítomny těžké formy diabetu mellitus typu 2 nebo arteriální hypertenze; ischemické onemocnění, srdeční selhání, dyslipidemie, cerebrovaskulární onemocnění, onemocnění periferních tepen, stáří;

vředovou chorobu peptického vředu, infekce spojené s Helicobacter pylori; prodloužené předchozí užívání nesteroidních protizánětlivých léčiv; dekompenzovaná somatická onemocnění; s kouřením a současnou léčbou antikoagulancii, perorálními glukokortikosteroidy, antitrombocytárními přípravky, selektivními blokátory zpětného vychytávání serotoninu.

Nimesil analogy, které jsou levnější než lék

Moderní lékárny nabízejí mnoho analogů této drogy, a na základě četných doporučení, účinek podobných látek se příliš neliší od účinku použití hlavního produktu. Cena Nimesles je od 30 rublů pro 1 sáček, a mění se v závislosti na jejich množství v balení. Analogy mohou být prodávány levněji v tabletách a v práškové formě.

  • Nise je účinný anestetický lék používaný pro širokou škálu jevů, cena je od 200 rublů za balení;
  • Nimesulid - cena od 70 rublů, tento lék není nižší než hlavní zvažovaná látka a je mnohem výhodnější;
  • Nemulex - náklady na tento lék v Ruské federaci začíná od 180 rublů, a účinek léku není horší než vrstevníci.

Tato léčiva obsahují účinnou účinnou látku ve stejném množství. Kromě toho můžete najít další levné léky.

  • Aponil - je příbuzný nesteroidním léčivům a má výrazný protizánětlivý účinek, takže může být použito k uvolnění mnoha procesů v oblasti vnějších a vnitřních orgánů;
  • Mesulide - je příbuzný třídě sulfonanilides a má výrazný účinek v boji proti četným nemocem;
  • Nimulid - lék se vyrábí v několika formách a je mnohem levnější než uvažovaná droga. Cena začíná od 100 rublů za balení;
  • Prolid - nástroj dostupný ve formě tablet rychlého působení. Výhodou je cenově přijatelnější cena a méně negativních vedlejších účinků.

Působení mnoha předložených látek je podobné jako u podobných léků, takže pokud existuje možnost volby levnější varianty, máte na to právo. Nezapomeňte však na důsledky samoléčby, proto je nejlepší se poradit se svým lékařem. Anotace k Nimesilu doplněná doporučeními pro pacienty.

Léčivou látkou přípravku Nimesil je nimesulid, který má silný systémový účinek. Účinné při léčbě zánětlivých horečnatých stavů, infekčních a revmatických procesů, výrazného syndromu bolesti různých etiologií.

Překonává v akci populární drogy ze skupiny NSAID (ibuprofen, diclofenac), pracuje přímo v centru zánětu, ale má širokou škálu kontraindikací a vedlejších účinků. Je třeba si uvědomit, že se všemi svými vysokými účinky je přípravek Nimesil určen pro symptomatickou léčbu, která působí v době použití a nemá vliv na etiologickou příčinu onemocnění. Farmgroup: NSAID - nesteroidní protizánětlivé léky.

Komu je lék kontraindikován

  • Kombinace astmatu, polypózy parazitálních dutin nebo nosu s relapsem a nesnášenlivostí NSAID v anamnéze;
  • Potvrzená hyperkalemie;
  • Cerebrovaskulární a jiné krvácení v anamnéze;
  • Současná léčba jinými léky, které mají hepatotoxický účinek (zejména ze skupiny UIP);
  • Děti do 12 let;
  • Porušení krevní srážlivosti těžké povahy;
  • Hyperergické reakce těla v anamnéze: rýma, kopřivka, bronchospasmus, laryngismus, spojené s příjmem jakéhokoli léku ze skupiny NSAID, včetně nimesulidu;
  • Selhání jater;
  • Drogová závislost, alkoholismus;
  • Doba zotavení po operaci bypassu koronárních tepen;
  • Těžké srdeční selhání;
  • Zánětlivé procesy ve střevě v akutní fázi (Crohnova syndrom, ulcerózní kolitida);
  • Vřed s krvácením nebo perforací v anamnéze;
  • Onemocnění jater v akutní fázi;
  • Hepatotoxické reakce těla na nimesulid v anamnéze;
  • Přecitlivělost na léčebný základ (nimesulid) nebo pomocná složka léčiva;
  • Renální selhání těžké;
  • Těhotenství, kojení;
  • Exacerbace žaludečního nebo duodenálního vředu;
  • Poruchy krvácení;
  • Horečka doprovázející nachlazení a ARVI.

Nimesil cena

Cena Nimesil prášek (30 pytlů) dosahuje 900 rublů. Pro srovnání, cena za 1 pytel Nimesil je 25-32 rublů.

Kolik je ekvivalent Nimesil Nise? Náklady na tento lék ve formě tablet 100 mg. № 20 je 175-215 rublů. Jsou dispergovatelné z běžných tablet v tom, že nevyžadují požití. Jsou schopny se rozpouštět přímo v ústech. Kromě toho mohou být umístěny do vody a poté roztok ve formě suspenze. A tam leží hlavní výhody dispergované tablety.

Nimesil® jako granule pro přípravu perorální suspenze 100 mg, 30 ks. (Nimesil gran. D / sus. 100mg 2g č. 30) - 670 - 900 rublů, online lékárny nabízejí analogy v levnějším cenovém segmentu.

Co pacienti říkají o Nimesilu

  1. Irina. Mám jen Nimesil jako anestetikum v mé lékárničku. Je opravdu lepší než všechna ostatní analgetika. Účinněji, velmi rychle pomáhá. Koupil jsem tablety dipyronu, tsitramonu a podobných léků. Ale maximum, ze kterého budou pomáhat, je slabá bolest hlavy.

Pokud porovnáte Nimesil s jinými léky proti bolesti, pak je dvojnásobně vyšší. Za prvé, Nimesil je silné anestetikum a za druhé Nimesil je bezpečný lék. Například, pokud budete mít Ketanov, pak je tento lék docela škodlivý. Pro mě Nimes - číslo 1; Ivan Poté, co byl zub moudrosti odstraněn, jsem jen žil na Nimesile, snažil se nurofen, ale to vůbec nepomůže. A druhý den byl také vyříznut papilloma a zubař a chirurg, oba lékaři doporučili Nimesil a skutečně za 20-40 minut. bolest zmizí, dost na 5-6 hodin.

Předtím se Ketanov zachránil, ale lékař kategoricky zakázal, protože tento lék je velmi silné anestetikum a má příliš mnoho vedlejších účinků, ale ve skutečnosti v něm nevidím žádný smysl, protože Nimesil ve srovnání s Ketanovem není horší a možná dokonce a lépe, osobně, působí na mě déle a nepozoroval jsem žádné vedlejší účinky; Anastatsiya. Nimesil je s práškem již dlouho znám. Při prvních příznacích nachlazení, jako je špatný celkový stav, nízká teplota, vždy přišel na záchranu, a to i při vysokých teplotách a nemoci, která již začala, Nimesil se rychle zbavil symptomů - užívání drogy ho na několik dní postavilo na nohy.

Jednou jsem měl zapálené dásně, otok tváře a bolest v krku a uchu, v blízkosti zubu moudrosti, měli operaci, jak rozřezat kapuci, ale mé uzdravení bylo doprovázeno vysokou horečkou a Nimesil mi také pomohl. K dispozici ve formě balení s práškem, snadno se připravuje - je třeba ho naplnit horkou vodou, zamíchat a vypít. Má mírně sladkokyselou, ne klonující chuť. Lék byl zachráněn více než jednou a všiml jsem si, že je mnohem účinnější než jiné studené prášky;

  • Diano Používám ho při vysoké teplotě. Prášek v sáčcích. Dvakrát denně. Zřeďte v horké vodě a pití. Teplo také odstraní bolesti v kloubech. Nepůsobí velmi dobře na funkci jater, ale ne silnější než jiné léky). Po užití roztoku mírně spí. A s virovými a nachlazeními - příznaky se uvolní a možná si položí na nohy;
  • Julia Když zub, když jsem četl několik zajímavých publikací Nimesil, Nimid se ukázal být nejlepším anestetikem a protizánětlivým činidlem. Ve sklenici teplé vody, nevypláchněte lžičku soli, ale dát ji do úst a udržet, dokud se ochladí. Zubaři nesmějí opláchnout zánětlivý proces, který může jít dovnitř;
  • Dmitri. Večer po večeři mi začal zub bolet. Ze zvyku jsem se snažil vybrat zubní párátko do zubu. Ale něco se zhoršovalo a ještě horší, ale ne do té míry, že by se na noc díval do nemocnice. Požádal jsem svou ženu, aby hledala něco v bolesti. Ale jako vždy, v lékárničce nebylo nic.

    Na druhém konci města se nachází nepřetržitá lékárna. Ale jeho žena říká, že když jí vezme dny žen, vezme si Nimesil a to je místo, kde jí internetová lékárna pomohla, jakmile si tam koupila lék. Přinesla mi instrukce a řekla, že ho berou na zuby. Po 10 minutách bolest ustoupila. Dobrý nástroj pomáhá okamžitě; Ksenia Nimesil prášek poprvé jsem se dozvěděl, když jsem měl zub. Po návštěvě zubaře začal zub bolet. Znovu jsem k němu přišel, řekl, že to může být tři dny a jmenoval použití prášku Nimesil. Koupil jsem 6 sáčků, jak jsem to už nepotřeboval, a celý balíček je drahý, protože je tam 30 sáčků.

    Po jídle jsem pil Nimesil, dvakrát denně to hodil do půl sklenice vody. Bolest byla po 15 minutách klidná. Nimesil lze opít nejen pro bolest, ale také jako antipyretikum, protizánětlivé. Když jsem byl nemocný s ARVI, koupil jsem si tento prášek sám, abych si vzal tělesnou teplotu. Akce také začne po 15 minutách.

    Chuť prášku je příjemná, citrónová chuť. Při užívání léku nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky. Nelze ho však brát často, protože může způsobit podráždění žaludku. Proto je přísně po pití k jídlu. Náklady na Nimesil prášek pro 6 sáčků je 120 rublů, to znamená, že celé balení stojí 600 rublů.

    Nimesil

    Nimesil Prášek je analgetikum, které má antipyretické a protizánětlivé účinky. Léčivo patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), používá se k určenému účelu, s ohledem na kontraindikace pro zamýšlené použití. Zvažte podrobněji, když lékař předepíše Nimesil, ze kterého látka pomáhá, jak ji správně pít.

    Návod k použití

    Instrukční příbalový leták pro přípravek obsahuje jeho složení, účinek, indikace, zákaz indikace pro použití, jakož i způsob podání a dávku.

    Složení, akce

    Složení prášku je účinná látka nimesulid a další složky (kyselina citrónová, maltodextrin, pomerančová příchuť a ketomacrogol 1000).

    Lék je předepsán k dosažení analgetického účinku, zmírnění horečky a odstranění zánětu. Působení složek se projevuje v důsledku inhibice produkce prostaglandinů a v zapálené oblasti je tento účinek výrazný než ve střevní výstelce, proto je tolerance látky dobrá i při použití déle než 1 týden. Účinek užívání prášku trvá 6 hodin.

    Indikace

    Vložka označuje následující indikace pro použití léčiva:

    • nemoci pohybového aparátu, které mají zánětlivý nebo degenerativní charakter (bursitida, artritida, radiculitis, spinální zakřivení);
    • bolestivý syndrom (bolest zubů, posttraumatický syndrom, bolest po operaci, bolest hlavy a bolest zubů, stejně jako nepohodlí při menstruaci);
    • pooperační nebo traumatická onemocnění, která jsou infekční a zánětlivá;
    • léze cév, urologie, gynekologická část;
    • onemocnění se zvýšenou tělesnou teplotou.

    Nimesil je předepsán k léčbě po dobu delší než 4 dny, stejně jako k jednorázovému použití při bolestivých syndromech, které je obtížné snášet.

    Kontraindikace

    Kontraindikace na recepci jsou taková porušení:

    • žaludeční nebo střevní vřed;
    • otevřené krvácení ve střevních orgánech;
    • období porodu a kojení;
    • závažné porušení jater, ledvin;
    • přecitlivělost pacienta na složky léčiva;
    • srdeční selhání;
    • hypertenze;
    • diabetes mellitus;
    • dětský věk;
    • pálení žáhy a jiné poruchy žaludku.

    Dávkování a způsob použití

    Jak užívat přípravek Nimesil popsaný v návodu k léku. Prášek vypijte ihned po jídle. Přípravek je pro dospělé předepsán v dávce 100 mg 2x denně. Aby se prášek vzal, nejprve se rozpustí ve vodě a pak se opije.

    Chcete-li zvýšit dobu trvání léku může být několik dní. Tuto otázku přijímá pouze ošetřující lékař a vyhodnocuje závažnost stavu pacienta. Pro jmenování léku u starších pacientů je dávka upravena.

    Při léčbě nesteroidních protizánětlivých léků nelze pít alkohol, protože je neslučitelný s mnoha léky.

    Předávkování

    Pokud pacient užil dávku léku, která je vyšší než uvedená v návodu, zvýší se tím vedlejší účinky. Zřejmými příznaky předávkování jsou:

    • zvracení;
    • ospalost;
    • nevolnost;
    • apatie;
    • krvácení v gastrointestinálním traktu.

    Je to důležité! V tomto případě neexistuje žádný zvláštní prostředek. Chcete-li odstranit výsledky užívání vysoké dávky léků, můžete použít výplach žaludku, stejně jako užívání sorbentů. Symptomatická nebo podpůrná léčba se provádí, pokud je to pro pacienta nezbytné.

    Vedlejší účinky

    Vedlejší účinky z užívání prášku se projevují porušením centrální nervové soustavy, gastrointestinálního traktu, dýchacího ústrojí, srdečního systému. Nástroj má také negativní vliv na smyslové orgány, játra, ledviny a krevotvorné orgány.

    Lék může způsobit negativní symptomy z různých systémů těla.

    Vzácně vedlejší účinky centrální nervové soustavy. Patří mezi ně bolest hlavy, závratě, úzkost, ospalost a noční můry v noci. Tyto jevy probíhají bezprostředně po snížení dávky.

    Orgány trávicího ústrojí reagují zvracením, nevolností, poruchami střev a ulcerací.

    Ovlivňuje také dýchací orgány, způsobuje dušnost nebo bronchospasmus. Vzácně se u pacientů vyvine tachykardie, návaly horka, krvácení a hypertenze.

    Vzácně pacienti trpí zrakovým postižením, dermatitidou, erytémem, edémem nebo kopřivkou. Kůže reaguje svěděním, zarudnutím nebo kožní vyrážkou. Na straně jater se vyskytují vzácné jevy, jako je cholestáza, hepatitida, žloutenka nebo zvýšená koncentrace jaterních enzymů. Ledviny trpí užíváním léku vzácně, projevují se retencí moči, dysurií a dalšími poruchami.

    Hematopoetický systém zřídka reaguje na lék s anémií, purpurou, pancytopenií a podobně.

    Nimes během těhotenství

    Nimesil není předepsán během těhotenství. Pokud je užívání léku nezbytné v době, kdy matka kojí dítě, je proces krmení zastaven.

    Analogy

    Analogové zvažují takové léky:

    • Nurofen;
    • Diklofenak;
    • Nimid;
    • Diklak;
    • Ketonal;
    • Voltaren;
    • Aspirin;
    • Salofalk;
    • Revmoksikam.

    Náklady na lék závisí na lékárně, ve které se na nákup drogy, cenové výkyvy také závisí na regionu.

    Cena produktu je 806 rublů za balíček, který obsahuje 30 sáčků s práškem, a za 1 sáček v průměru 27 rublů.

    Recenze

    Daniel, 36 let:

    „Vzal jsem si Nimesil, jak předepsal lékař, považuji lék za lék na zánět, teplo a bolest. Nedostatek prášku je, že účinná látka má toxický účinek. Měl jsem vzácný vedlejší účinek při užívání přípravku Nimesil - hepatitida. Od té doby tento nástroj nepoužívám. "

    Elena, 25 let:

    „Nimesil mi pomohl rychle odstranit bolest, je příjemně přijímán a je příjemná pro chuť - to jsou výhody drogy. Nevýhody znamenají schopnost ovlivnit práci centrálního nervového systému, bolela mi hlava a bylo to špatné. Také jsem měl bolesti žaludku. “

    Tatiana, 45 let:

    „Můj lékař byl na radu mamince, má artrózu a silnou bolest v kloubech. Uvolňuje dobře bolest, ale v tomto věku jsou dávky silně omezeny. “

    Závěr

    Nimesil je cenově dostupný a účinný lék proti bolesti. Pomáhá zbavit se syndromů bolesti, zmírnit horečku a zánět. Vzhledem k kontraindikacím a vedlejším účinkům, které jsou možné při užívání léku, je samoléčba nepřijatelná.

    Co pomáhá prášku Nimesil

    Pokud trpíte bolestí, zánětem, lékaři často předepisují pít nimesil prášek. Droga začne působit rychle, takže bude vynikajícím nástrojem pro nouzovou pomoc při nepohodlí.

    Nimesil - popis, léčebný účinek

    Nimesil - lék ve formě granulí v sáčcích, náležejících do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID), podskupiny selektivních inhibitorů TSOG2. V každém sáčku jsou 2 g léčiva pro přípravu suspenzí (granule musí být rozpuštěny ve vodě). Výsledný produkt bude mít světle žlutou barvu, má mírně oranžovou vůni a chuť.

    Složení přípravku je reprezentováno takovou látkou, jako je nimesulid, stejně jako řada dalších složek:

    • sacharóza;
    • kyselina citrónová;
    • parfémy;
    • makrogol 1000;
    • maltodextrin.

    Cena za velký balíček (30 sáčků) je 770 rublů, výrobce je Berlin-Chemie. Aktivní složka se týká derivátů methansulfonanilidů, které poskytují výrazný protizánětlivý, analgetický účinek, normalizují tělesnou teplotu.

    Účinky jsou způsobeny účinkem na tvorbu a transformaci kyseliny arachidonové (předchůdce zánětlivých mediátorů). Po požití se snižuje tvorba prostaglandinů - látek, které způsobují, že člověk pociťuje bolest.

    Nimesil je schopen snížit tvorbu volných radikálů, které se objevují během zánětlivé reakce.

    Lék má selektivní účinek. To znamená, že zánět ustupuje pouze tam, kde je patologický. V zažívacím traktu se produkce prostaglandinů, které mají schopnost chránit buňky, nezastaví. To snižuje riziko nežádoucích účinků léčby přípravkem Nimesil, proto je lék lépe snášen než řada analogů s neselektivním účinkem.

    Indikace pro jmenování

    Lék má velmi rozsáhlé indikace pro použití, je doporučován pro děti od 12 let a dospělé. Lék pomáhá snižovat bolest a zmírňovat záněty u mnoha onemocnění:

    • bolesti zubů, včetně - na pozadí pulpitidy, zubního kazu, po extrakci zubů, provádění minimálně invazivních a jiných stomatologických výkonů;
    • bolest v krku, bolest v krku s nachlazením, exacerbace chronické angíny, s faryngitidou;
    • recidivující bolest u žen (bolestivá menstruace nebo algomenorea);
    • bolest při cystitidě, uretritidě, pyelonefritidě;

    Lék prášek Nimesil pomáhá z infekčních onemocnění - chřipky, ARVI, ale jeho činnost je pouze symptomatická! Nesmíme zapomenout na možné maskování příznaků intenzivního tepla, komplikací virové infekce - příznaky jsou na pozadí léčby Nimesilem mnohem vyhlazeny! Navíc je důležité brát antibiotika, antivirotika, v závislosti na etiologii onemocnění.

    Návod k použití

    Lék předepisuje lékař, měl by být užíván pouze na základě indikace. Nemůžete kombinovat příjem s alkoholem - zvyšuje riziko komplikací, vedlejších účinků, zejména krvácení!

    Postup pro léčbu přípravkem Nimesil je následující:

    1. Vezměte lék po jídle. To pomůže snížit riziko gastrointestinálního poškození a vedlejších účinků. Lidé, kteří jsou náchylní k zánětu gastrointestinálního traktu, by měli pít lék ze skupiny inhibitorů protonové pumpy před užitím přípravku Nimesil.
    2. Ředicí rychlost - vak / 100 ml vody. Nástroj by měl být nalit do sklenice teplé vody, opatrně jej ředit, dokud se zcela nerozpustí.

    Dospělí ve věku 12-18 let mohou používat stejnou dávku, jaká je určena pro dospělé, snížení dávky není nutné.

    Aby se snížilo riziko „vedlejších účinků“, musíte pít nejmenší účinnou dávku léku a léčit ji po nejnižší možnou dobu.

    V případě poruchy funkce ledvin by nemělo být dávkování sníženo ani v případě, že poruchy nejsou výrazné. Pro starší pacienty je dávka zvolena individuálně lékařem.

    Kontraindikace, "vedlejší účinky"

    Mezi kontraindikace patří alergické reakce na lék v této skupině v anamnéze, zejména ve formě "aspirinové triády", stejně jako ve formě kopřivky, angioedému. Další omezení vstupu jsou:

    • poškození jater způsobené užíváním NSAID v minulosti;
    • současná léčba hepatotoxickými léky;
    • paralelní příjem jiných NSAID;
    • akutní onemocnění žaludku, střev;

    Léčivo může poskytovat řadu vedlejších účinků. Příležitostně se vyskytují léze krevního systému - anémie, zvýšení eosinofilů v krvi, pokles krevních destiček, rozvoj hemoragické diatézy.

    V důsledku alergických reakcí, svědění, vyrážky na kůži, méně často kopřivky, jsou nejčastěji pozorovány angioedémy. Na straně nervového systému se mohou objevit závratě, migrény, nespavost, noční můry. Možná snížení jasnosti vidění, poklesu tlaku, arytmie, dušnosti, dyspepsie, bolesti žaludku, hepatitidy, krve v moči.

    Analogy a jiné informace

    Existuje lék levnější než Nimesil - Nimesulid tablety se stejnou účinnou látkou. Jeho cena je asi 100 rublů za 20 tablet, rozdíl je pouze ve formě uvolnění. Existují další analogy, které se běžně prodávají v lékárnách, které obsahují nimesulid nebo jiné NSAID.

    Co pomáhá přípravku Nimesil: návod k použití

    Nimesil je rozšířený protizánětlivý lék, který pomáhá vyrovnat se s různými infekčními a zánětlivými onemocněními těla různé závažnosti.

    Tento lék má výrazné analgetické (analgetické), antipyretické a samozřejmě protizánětlivé vlastnosti, které umožňují jeho použití v mnoha zánětlivých onemocněních.

    Nejčastěji je Nimesil předepisován pro komplexní léčbu různých onemocnění pohybového aparátu těla (osteochondróza, polyartritida, revmatismus), kardiovaskulárních patologií, syndromu bolesti různé intenzity (těžké bolesti hlavy nebo zubů zubů), stejně jako snížení zvýšené tělesné teploty.

    Léčiva jsou téměř vždy dobře snášena pacienty (bez vzniku závažných vedlejších účinků), zároveň se hlavní léčebný účinek vyvíjí po 30-40 minutách. po pořízení a může trvat déle než 6-8 hodin

    Hlavní indikace pro použití přípravku Nimesil:

    • revmatismus;
    • osteochondróza;
    • bolest hlavy nebo bolest zubů různé intenzity;
    • bolest při menstruaci u žen;
    • artritida (zánět kloubů);
    • neuralgie;
    • bursitida;
    • radiculitis;
    • komplexní eliminace pooperační bolesti;
    • gynekologická zánětlivá onemocnění, která jsou doprovázena silnou bolestí;
    • horečka;
    • cévní onemocnění těla;
    • bolest po různých traumatických úrazech (modřiny, porážka, dislokace, zlomenina, podvrtnutí);
    • komplexní léčba urologických onemocnění, doprovázená významnou bolestí.

    Upozornění: před dlouhodobým užíváním přípravku Nimesil se doporučuje konzultovat kvalifikovaného praktického lékaře!

    Lék se vyrábí ve formě rozpustného prášku pro vnitřní podávání.

    Jak pít Nimesil prášek?

    Průměrná denní dávka přípravku Nimesil pro dospělé je 100 mg. (1 sáček) ne více než 2-3 s. den po jídle.

    Chcete-li připravit suspenzi, musíte rozpustit 1 sáček s lékem v 1 šálku teplé vody a dobře promíchat.

    Trvání léčby tímto protizánětlivým činidlem se může měnit v rozmezí od 5 do 7 až 10 až 14 dnů v závislosti na specifickém zánětlivém onemocnění těla, zatímco dávka léčiva léčiva je zvolena individuálně pro každého pacienta.

    Doporučuje se připravit připravenou suspenzi ihned po její přípravě a je nežádoucí uchovávat lék déle než 1 hodinu, protože může rychle ztratit své léčivé vlastnosti.

    Kontraindikace při užívání přípravku Nimesil

    • žaludeční a duodenální vřed;
    • přecitlivělost (přecitlivělost těla na hlavní účinnou látku léčiva);
    • věk do 15 let;
    • nevolnost nebo zvracení;
    • těhotenství a kojení (kojení);
    • krvácení z gastrointestinálního traktu;
    • akutní poškození ledvin nebo jater;
    • diabetes mellitus;
    • pálení žáhy;
    • arteriální hypertenze (vysoký krevní tlak).

    Nežádoucí účinky Nimesila

    Nejčastějšími nežádoucími účinky dlouhodobého užívání přípravku Nimesil mohou být: t

    • bolest hlavy;
    • bolest v břiše;
    • pálení žáhy;
    • nevolnost s možným zvracením (je extrémně vzácná, zejména s výrazným předávkováním lékem);
    • průjem (průjem);
    • zvýšená ospalost;
    • poruchy chuti k jídlu;
    • nadýmání (nadýmání);
    • sucho v ústech;
    • lokální alergické reakce (kopřivka, zvýšený svědění).

    S rozvojem některého z výše uvedených vedlejších účinků se doporučuje zcela zastavit další užívání léku, stejně jako se ujistěte, že se poradíte s lékařem!

    V tomto článku jsme se zabývali tím, co pomáhá Nimesles, stejně jako to, jak jej správně přijmout.


  • Články O Depilaci